O nás

Vyrábíme stavebnice z masivního bukového dřeva a slepovací stavebnice z borového dřeva, a to již od roku 1991. Pro výrobu používáme dřevo výhradně z českých lesů. Původně jsme začínali jen s 5 modely, ale postupně jsme naši nabídku rozšířili na současných více jak 50 různých typů stavebnic.

Jsme vám doslova na dosah – všechny stavebnice máme skladem a do ČR je expedujeme do dalšího dne po objednání; do zahraničí pak do 2 dnů. Naše stavebnice vám dovezou logistické společnosti PPL, DHL, Schenker i Dachser. Jako podporu pro další prodej našich stavebnic poskytneme obchodním partnerům katalogy, stojany i celé slepené stavebnice.

S našimi stavebnicemi se často zabaví i dospělí, vyrábíme je ale především pro děti. Stavebnice jsou totiž pro děti vzdělávací, estetickou a přírodní hračkou, která je navíc šetrná k životnímu prostředí a pro děti bezpečná. Naše stavebnice rozvíjí dětskou představivost i manuální zručnost, učí je trpělivosti i logickému uvažování a ukazují jim, že i v dnešní době plné technologií nejsou klasické hračky nuda. Dlouhou životnost stavebnic zajišťuje kombinace kvalitního masivního dřeva a dokonalého zpracování. Právě díky použitému masivnímu dřevu vypadají stavebnice jako skutečné stavby.  

Stavebnice WALACHIA® získaly ocenění „Správná hračka“, které dostávají hračky vyhovující řadě kritérií od kvality přes zdravotní bezpečnost a hygienu až po edukativní přínos pro dítě. Všechny stavebnice mají certifikát CE.

VARIO dřevěné skládací stavebnice

Děti už od 5 let zažijí hodiny zábavy i pečlivé práce se stavebnicemi VARIO – z 8 variant mohou libovolně skládat a zase rozkládat desítky modelů staveb. Ty se od sebe odlišují množstvím dílů, provedením střechy a balením. Všechny tyto modely jsou navzájem kompatibilní a lze z nich tak postavit desítky různých staveb. Pro praktické skladování i dlouhou životnost jsou stavebnice VARIO uloženy v pevných kartonových krabicích; stavebnice v provedení VARIO SUITCASE jsou uloženy v praktických kufřících a VARIO BOX jsou uschované v masivní bedně z bukového dřeva a překližky, opatřené kolečky.

Ve školkách a dětských pokojích neslouží bedna jen jako úložný prostor pro stavebnice, ale i jako součást sedacího nábytku.

Vyber si VARIO

HOBBY KIT dřevěné slepovací stavebnice

Pro děti od 8 let jsou určené dřevěné slepovací stavebnice HOBBY KIT, které jsou dostupná ve 34 modelech – od jednoduché zvonice či roubenky až po hrad slepený z 607 dílů. V každé stavebnici najdete jednoduchý obrázkový návod na slepení přesně zhotovených hranolů z borovice. Kromě toho balení obsahuje i krátkou kapitolu ze stavebnictví a historie lidové architektury. Na slepení stavebnic vám stačí obyčejné lepidlo na dřevo a papír, které není součástí balení.

Hotové stavby, ať už skládačky nebo stavebnice, jsou krásnými doplňky do dětských pokojíčků i tříd mateřských škol. Děti je mohou doplnit o autíčka, panáčky, vojáčky nebo zvířátka a vytvořit si tak třeba celé město.

Vyber si HOBBY KIT

Naše historie

Naše historie

Originální české dřevěné stavebnice jsou s vámi od roku 1991. V dnešní nabídce máme více jak 50 slepovacích nebo skládacích stavebnic.