Rodinná firma WALACHIA® byla založená roku 1991, a to díky nápadu Pavla Hrůzy seniora. Ten díky 30 letům pedagogické a chalupářské praxe a zkušeností s prací se dřevem přichází s myšlenkou originálních českých stavebnic pro děti.

V roce 1994 přichází za zakladatelem firmy jeho syn Pavel, tenkrát čerstvý inženýr, s myšlenkou společného podnikání. Otec se stará o vývoj, syn o výrobu a obchod. Spolupráce funguje znamenitě, firma prosperuje, přibývají nové typy stavebnic a používají se kvalitnější materiály. Prototypy se mění na sériové výrobky a z původních 5 typů vyrostlo portfolio 50 stavebnic s logem WALACHIA®.

Na přelomu tisíciletí se dřevěné stavebnice konečně podívají za hranice České republiky – nechybí jim cizojazyčné popisy ani návody. Prezentují se na výstavách v Praze i v Norimebrku, Dubaji, Lipsku a New Yorku. Administrativní část firmy se v roce 2000 stěhuje ze Zlína do větších prostor ve Fryštáku, kde už několik let úspěšně funguje výroba, čímž odpadá nepraktické převážení materiálu. Poslední stěhování, tentokrát do vlastních prostor do jiné části Fryštáku, se uskutečnilo v roce 2003.

Vyzvednutí kdykoliv

Zboží dopravíme až k vám domů nebo na jedno z 4220 výdejních míst Zásilkovny.

Platba kartou

Platíte rychle a bezpečně přes bránu Comgate.